Máte zájem o tuto službu?

Automatické závlahové systémy Hunter

logo Hunter - závláhové systémy

Užijte si radost ze svěžího trávníku!
Představte si, jak je příjemný dotyk bosého chodidla s trávníkem …

PS: Vážně vás baví po práci běhat po zahradě s hadicí?

Závlahy

Instalace závlahového systému zahrada Dolní Jirčany

Při realizaci zahrady založíme klientovi zahradu, jakou si představuje. Japonskou, českou, anglickou. Postavíme zahradu, kterou klient chce, a kterou si vysnil. Správně založíme výsadby keřů, stromů a trávník.

Nejdůležitější pro zahradu je rovnoměrný přísun vody. Ve správný čas. Ani pozdě, ani brzy. Ve správný okamžik. Malá drobnost, která tento problém na klientově zahradě vyřeší, jsou závlahové systémy.

Závlahové systémy klientovi umožní užívat si radost ze svěžího trávníku. Představte si, jak je příjemný dotyk bosého chodidla s trávníkem…

Jak závlahy fungují?

Hunter - závlahové systémy - postřikovač

Závlahy jsou integrované systémy, které ve správný čas přesně spustí dávkování vody pro trávník, a veškeré vysazené dřeviny. Automatické závlahové systémy od firmy Hunter logo firmy Hunter - závlahové systémy, které instaluje firma HEDERA, Ing. Petr Komínek, se skládají z následujících komponentů: postřikovače, trubní vedení, elektrorozvody a řídící jednotky.

Postřikovače:
Fakticky představují aktivní část celého závlahového systému, který zahradu postřikuje. Je to soustava postřikujících trysek rotačních nebo rozprašovacích, s různou šíří dosahu. Pokud závlaha není aktivována, jsou v úrovni trávníku, vysunou se nad jeho povrch pouze v době aktivace.

Trubní vedení:
Je soustava podzemního systému z plastových trubek, který může být realizován jak na nové, právě zakládané zahradě – během její výstavby, nebo na již založené zahradě, za pomocí zemní frézy. Hloubka založení závisí na způsobu využití travních ploch, hlouběji leží pod více namáhaným trávníkem. Při návrhu projektu celého systému uvažujeme o místech, která budou klienti využívat, např. parkovací plochy, místo pro sušák na prádlo, apod. a obecně i o místech, kde závlaha nebude postřikovat.

Elektrorozvody:
Fungují ze zdroje na 24 V, jsou zdraví neškodné. Zdroj je dokonale izolován, nehrozí úraz od elektrického proudu.

Řídící jednotka:
Její pomocí je celý systém ovládán. Jednotka je řízena mikroprocesorem, je programovatelná pro jednotlivé „zavlažovací kalendáře“. Pomocí čidel umístěných v trávníku jednotka pozná kritický stav vláhy a sama spustí závlahový program. Většina jednotek umožňuje připojit záložní zdroj energie.

Výhody závlahy:

Instalace závlahového systému zahrada Dolní Jirčany

Nevýhody závlahy:

Instalace závlahového systému zahrada Dolní Jirčany
 

Váš trávník si závlahu zaslouží! Kontaktujte nás

Instalace závlahového systému zahrada Dolní Jirčany

Myslíme si, že závlahy mohou být pro vaši zahradu značným přínosem. Trávník bude vypadat zdravě, a díky správnému zavlažování se navíc zabrání šíření mechorostů.

Firma HEDERA, Ing. Petr Komínek montuje na zahrady závlahové systémy od firmy Hunter. Firma Hunter je jedna z předních firem, které se aplikací a zejména vývojem automatických závlahových systémů zabývají. Její závlahové systémy naleznete v mnoha parcích, veřejných zahradách, ale třeba na fotbalovém, nebo golfovém hřišti.